Fundacja Rozwoju Inicjatyw Społecznych „FRIS” w ramach działającego Biura Projektów Społeczno – Gospodarczych oferuje szkolenia adresowane do członków organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, jak i przedstawicieli szeroko rozumianego biznesu.

Nasi wykładowcy i szkoleniowcy to eksperci w różnych dziedzinach oraz praktycy z bogatym doświadczeniem zawodowym. Posiadający zarówno doświadczenie biznesowe jak i umiejętności trenerskie oraz pedagogiczne.

Oferujemy bloki szkoleniowe z zakresu podstaw prawa, finansów, pozyskiwania funduszy, budowania partnerstwa społecznego czy biznesowego oraz szkolenia rozwojowe.

Z szerokiej oferty szkoleń do najpopularniejszych tematycznie należą:

• Podstawowe formy prawne działalności trzeciego sektora
  • Wolność słowa, zgromadzeń i stowarzyszeń
  • Ustawa o pożytku publicznym i o wolontariacie
  • Księgowość organizacji pozarządowych
  • Zarządzania finansami w organizacji
  • Fundraising – czyli sztuka zbierania pieniędzy
  • Metodologia przygotowania projektów
  • Kwalifikowalność wydatków
  • Rola menadżera w motywowaniu personelu
  • Budowanie kompetencji lidera
  • Współpraca z lokalnym biznesem, a rozwój trzeciego sektora
  • Skuteczna komunikacja i prowadzenie kampanii
  • Skuteczne umiejętności negocjacyjne
  • Budowanie zespołu
  • Zarządzanie stresem

Przeprowadzamy zarówno szkolenia otwarte, realizowane w różnych ośrodkach czy salach szkoleniowych, jak i szkolenia zamknięte, dostosowane do potrzeb i wymagań klientów czy partnerów społeczno – biznesowych.

Zależy nam na satysfakcji i zadowoleniu naszych słuchaczy, dlatego każde szkolenie poza dużą dozą informacji merytorycznych poparte jest przykładami praktycznymi zaczerpniętymi z życiowych doświadczeń naszych wykładowców i trenerów.