Przycisk

"Romowie szukają pracy" to reportaż o społecznie wykluczonej grupie Romów z Zabrza i ich aktywizacji zawodowej. Sprawdzimy, jak są postrzegani przez potencjalnych pracodawców i czy znajdą zatrudnienie.

Kontynuacja programu edukacyjnego realizowanego przez Fundacje FRIS, w którym dzieci i młodzież romska same tworzą o sobie opowieść telewizyjną podczas zajęć pozaszkolnych.
Dzięki temu chcą przyczynić się do zwiększenia pozytywnej samooceny i przełamania kompleksów zabrzańskich Romów.

Dzięki współpracy Fundacji FRIS z TVP Katowice młodzież romska, młodzież pod opieką ekipy telewizyjnej stworzyła program relacjonujący przebieg zadania pozaszkolnego na różnych jego etapach.
Dzięki temu uczestnicy projektu mieli możliwość udziału w zajęciach wyrównawczych i rozwojowych.
Uczestnicy projektu postanowili nagrać program o swoim mieście i sztuce.

Przycisk

Młodzież romska na kolejnych już warsztatach dziennikarskich mogła zobaczyć, jak działa wóz transmisyjny, poznać pracę charakteryzatorki i reżysera telewizyjnego. Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej mogli także poćwiczyć pracę przed kamerą.

Przycisk

Dzieci i młodzież Romska podczas warsztatów dziennikarskich organizowanych przez Fundacje FRIS poznają kulisy Telewizji Katowice.
Mają okazję poćwiczyć zapowiedzi w profesjonalnym studiu nagrań i montować z montażystką swój własny program.
W programie wystąpi także Santiago Gil, który rozsławia Zabrze tańcząc.

Przycisk

Dzieci i młodzież romska z Zabrza biorą udział w warsztatach telewizyjnych organizowanych przez TVP Katowice.
Podczas pierwszych zajęć w Zabrzu postanowiły nagrać felieton o sobie.
Chcą w ten sposób zmienić swój wizerunek i wywrzeć pozytywny wpływ na wiedzę o Romach.