Fundacja Rozwoju Inicjatyw Społecznych „FRIS” w ramach działającego Biura Projektów Społeczno – Gospodarczych oferuje dla organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej oraz podmiotów gospodarczych doradztwo i konsultacje związane z szeroko rozumianym rozwojem podmiotów zainteresowanych uzyskaniem naszego wsparcia, zarządzaniem personalnym i finansowym podmiotu oraz pozyskiwaniem  wsparcia z zewnętrznych źródeł finansowania przedsięwzięć z kraju i z zagranicy.

Nasze wsparcie może mieć charakter doraźny, a może również przyjąć formę długofalowej pomocy doradczej.

Do wymagań naszych klientów podchodzimy w sposób elastyczny, dostosowując zakres i formy doradztwa do indywidualnych potrzeb i specyfikacji prowadzonej działalności zainteresowanego podmiotu.

Profesjonalnie i kompleksowo zaplanowana strategia rozwoju organizacji pozarządowej czy podmiotu gospodarczego, to podstawa  efektywnego i sprawnego działania w fazie planowania i rozwoju działania,  z jednoczesnym zabezpieczeniem jego działalności statutowej na przyszłość.

Poza realizacją celów statutowych zarówno organizacje pozarządowe jak i podmioty gospodarcze muszą pamiętać   o   ciążącej   na  nich  odpowiedzialności  za  bieżącą  działalność  statutową,   kompletność,   rzetelność

i poprawność prowadzonej dokumentacji oraz konieczność ciągłego dopełniania wymaganych prawem formalności

i procedur.

W zakresie zakładania, rozszerzania i przekształcania wspieramy organizacje pozarządowe i podmioty gospodarcze od samego początku istnienia bądź rozwoju,  pomagając  w  przygotowaniu  stosownych  statutów  jak

i wszelkich niezbędnych dokumentacji związanych z procesem rejestracji, przekształcenia lub restrukturyzacji podmiotu.

Na indywidualne życzenie klienta możemy również reprezentować dany podmiot na etapie rejestracji czy przekształcenia.

Doradzamy dopasowując najbardziej optymalne rozwiązania i zapisy statutowe do indywidualnych potrzeb klienta i tworzonego podmiotu.

Prowadzimy kompleksową, bieżąca obsługę doradczą z zakresu prawno – podatkowo – księgowej.

Prowadzimy doradztwo i konsultacje z zakresu opracowywania projektów przedsięwzięć społecznych, gospodarczych i rozwojowych z funduszy krajowych i zagranicznych dostosowując indywidualne oczekiwania klienta do wymogów formalno – prawnych stawianych przez podmioty udzielające wsparcia finansowego.

Posiadamy też możliwość pomagania organizacjom lub pojedynczym osobom w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania poprzez interaktywne procesy coachingowe.

Posiadamy wieloletnie doświadczenia w doradztwie prawnym i finansowym na rzecz organizacji pozarządowych i podmiotów gospodarczych poparte praktycznymi opracowanymi, wdrożonymi i zrealizowanymi projektami dofinansowanymi z dotacji krajowych i zagranicznych instytucji państwowych oraz prywatnych.

Nasza  kadra  to  certyfikowani    eksperci,    konsultanci  i  trenerzy  z  zakresu  pisania  projektów,   koordynacji

i zarządzenia projektami przedsięwzięć, ewaluacji projektów  europejskich,  zasad   audytu  systemów   zarządzania

i kontroli projektami finansowanymi z dotacji Unii Europejskiej

Zachęcamy do kontaktu w celu umówienia się na pierwszą wizytę wstępną oraz uzyskania szczegółowych informacji