1. pl
  2. en

Misja

Działania Fundacji Rozwoju Inicjatyw Społecznych ‘FRIS” skupiają się w głównej mierze na realizacji zapisów statutowych poprzez działania edukacyjne i rozwojowe inspirowane oddolnie, co jest spójne z przesłaniem które zawarte jest w nazwie fundacji.

Działania edukacyjne pozwalają przekazać w sposób bezpośredni nie tylko wiedzę, ale także umiejętności potrzebne do sprawnego funkcjonowania i rozwoju osobistego.

W dobie dzisiejszych zmian społecznych i gospodarczych często pojedyncze osoby zostają pozostawione same sobie, nie potrafiąc się odnaleźć wśród wymagań, jakie stawiają im obecni czy potencjalni partnerzy zawodowi, społeczni czy też pracodawcy.

Wychodząc naprzeciw tym zapotrzebowaniom stale uaktualniamy nasz zakres programowy i poszerzamy nasz zespół.

Skupiając w naszych szeregach szeroki przekrój specjalistów mamy też większe możliwości pomocy w innych dziedzinach niż edukacja.

Prowadzimy porady, konsultacje, doradztwo zawodowe i osobiste; ponieważ w naszych szeregach mamy terapeutów, dzięki czemu możemy pomagać też w problemach osobistych czy wspierać na drodze rozwoju osobistego.

Działania rozwojowe są odrębnym zadaniem dla trzeciego sektora, zwłaszcza dla organizacji pozarządowych działających lokalnie.

Poprzez kontakty z ogólnopolskimi organizacjami pozarządowymi i instytucjami Fundacja FRIS jest ważnym partnerem dla władz  samorządowych oraz organizacji pozarządowych i instytucji przy przygotowywaniu różnego rodzaju programów  i projektów edukacyjnych i rozwojowych.