Historia

Fundacja Rozwoju Inicjatyw Społecznych „FRIS” została ustanowiona przez Fundatora Łukasz Terleckiego w dniu 5 marca 2009 roku Aktem Notarialnym Nr 1257/2009  sporządzonym  przez  notariusza Mirosławę Kowalik, w Kancelarii Notarialnej,   w miejscowości Międzyrzecz.

Posiada osobowość prawną nadaną postanowieniem Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego oraz uzyskało wpis do Rejestru

Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej pod numerem KRS: 0000328758.

Nadzór nad fundacją sprawował Minister Pracy i Polityki Społecznej, a obecnie Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Pierwsza siedziba Fundacji mieściła się przy ul. Świerczewskiego 7/1 w Trzcielu (woj. Lubuskie, powiat Międzyrzecz).

12 maja 2012 roku z inicjatywy  Fundatora  Fundacja FRIS została przeniesiona do Toszka (woj. Śląskie, powiat Gliwicki),  a dotychczasowa siedziba Fundacji FRIS został przemianowana na oddział zamiejscowy w Trzcielu.

31 lipca 2021 w Zabrzu utworzono Biuro Projektów Społeczno – Gospodarczych, a oddział terenowy fundacji w Trzcielu został zamknięty.

Utworzenie Fundacja Rozwoju Inicjatyw Społecznych „FRIS” było podyktowane potrzebą wspierania rozwoju edukacji na wszystkich jej poziomach zarówno tych intelektualnych jak i kulturalnych czy też rozrywkowych.

Naszą misją jest pomoc w dostępie do rozwoju, edukacji i kultury dla osób w różnym wieku i z różnych środowisk, jak również aktywizacja zawodowa osób w tym także osób niepełnosprawnych czy pochodzących z mniejszości narodowych, etnicznych czy wyznaniowych.

Nasza kadra oraz wolontariusze to osoby z dużym doświadczeniem zawodowym i społecznym, samorządowym, naukowym i pedagogicznym.

Mamy wyszkolony i przygotowany do fachowej działalności zespół, którzy brał udział w kursach i szkoleniach organizowanych przez wyspecjalizowanie organizacje i instytucje w kraju i za granicą z zakresu: księgowości, zarządzania, praw człowieka, polityki komunalnej, podstaw prawa dla organizacji pozarządowych, pisania projektów, zasad negocjacji, pozyskiwania funduszy i środków na działalność statutową, psychologii, psychoterapii, audytu, ewaluacji, prowadzenia treningów, doradztwa zawodowego, wytyczania ścieżek kariery zawodowej, diagnozowania potrzeb społecznych.